Bütün Flappy Bird Oyunları
Sizde Flappy Bird oyununda yüksek skor elde etmek mi istiyorsunuz? Öyleyse bize kulak verin!
Bunun için size bazı taktikler verebiliriz. Öncelikle ne olursa olsun bunun bir beceri oyunu olduğunu unutmayın. Tabiri caizse biraz beceriksizlik varsa zaten yüksek puan elde etmeniz oldukça zordur :)

Flappy Bird
Yalnız dikkat edeceğiniz bazı noktalar, oyunda yüksek puan elde etmenizi sağlar. Bu yazımızda size bu noktalardan bahsedeceğiz.

  • İyi bir telefon ya da iyi bir bilgisayar kullanın.


Bilgisayarınız, telefonunuz ne kadar eski olursa o da problem olacaktır. Nedeni ise, bir yere geldikten sonra aygıtınız donabilir, bu da hem sizin moralinizi bozar hemde oyunda yüksek puan elde etmenize neden olur. Oyunun boyutu ne kadar küçük olsa dahi sistem gereksinimi olarak düşük olan aygıtlarda oyunun oynanması oldukça zor dakikalar yaşatıyor. Hali hazırda ayarlı bir şekilde ilerlerken en ufak bir donma gidişatı etkiler ve düşmenize, sağa sola çarpmanıza neden olur.

  • Oyunun sesini kısın, sakinleştirici müzikler dinleyin.


Oyunun sesini kısabilirsiniz. Ses bir süre sonra takılabileceğiniz bir unsur olabiliyor. Onun yerine farklı ve sevdiğiniz bir müzik dinleyebilirsiniz. Mümkünse rahatlatıcı fon müzikleri olabilir. Bu değişiklik oyundaki başarınızı dolaylı olarak etkileyebiliyor.

  • Gereksiz uygulamaları, programları kapatın.


Telefon ya da bilgisayarda kullandığınız gereksiz uygulamaları kapatın. Mesela bilgisayar kullanıyorken Skype, telefon kullanıyorken WhatsApp gibi yazılımlar bir anda konsantrenizi dağılabilir. Flappy Bird oyununda en önemli unsurun konsantre olduğunu sizde biliyorsunuz.

  • Uçak modu, size o ortamı hazırlayabilir.


Flappy Bird oynarken uçakta olduğunuzu düşünün. Uçakları bilirsiniz, çalışırken veya iniş yaparken radyasyon içeren aygıtların kullanılması kesinlikle yasaktır. Telefonda uçak moduna geçiş yaptığınızda, otomatik olarak mesaj, çağrı gibi iletişim sağlayan unsurlar devre dışı olacaktır. Dolayısıyla sizi rahatsız eden hiç bir unsur olmayacaktır.

  • Her seferinde oyuna yeni başlıyormuş gibi düşünün.

Bir çoğumuz 20-30 gibi rakamları rahatlıkla yapabiliyoruz. Yalnız en yüksek skoru yaptıktan sonra düşüncelere kapılıyoruz ve oyunda başarısız oluyoruz. Flappy Bird oyununda bu düşünceyi engellemek için size bazı önerilerimiz var. 20-30 gibi bir rakam yaptıktan sonra oyuna yeniden başladığınızı düşünün ve 1-2-3 şeklinde saymaya başlayın. Tabii bu arada üstte yer alan Flappy Bird skoruna bakmamaya çalışın. Eğer bakarsanız karmaşıklık yaşayabilirsiniz.

  • Skor bölümünü bant vb. ürünler ile kapatın.


Üstteki maddeye bağlı olarak telefonunuzda ya da bilgisayarda oyunu oynarken skor bölümünü gizlemeye çalışın. Bu sistemsel olarak mümkün olmasa da bunu bazı şekillerde yapabilirsiniz. Bilgisayarda iken ekranı en tepeye taşıyabilir böylece skorun gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Telefon kullanıyorken minik bir bant çekerek skoru görmenizi engelleyebilirsiniz. Böylece oyunu oynarken heyecan yapmazsınız ve sakinliğinizi koruyarak oyuna başarılı bir şekilde devam edebilirsiniz.

Flappy Bird oyunu ile ilgili bildiklerimizi ve yüksek skor elde etmek için tecrübelerimizi sizlere aktardık. Bundan sonrasını size bırakıyoruz ve yüksek skorlar diliyoruz!

Video : Flappy Bird