Minecraft 2D Oyna

Oyun Yükleniyor...

Oyun Hangi Tuşlarla Oynanır

fare Sağ (Kutu kır) | Sağ + Shift (Kutu ekle)
wasd Yön Tuşları

Minecraft 2D Nasıl Oynanır

Mine blocks ismi ile bilinen 2D Minecraft oyunun nasıl oynanıldığına dair küçük bilgiler vermeye çalışacağız.

Oyuna girdikten sonra "Play" tuşuna basarak ikinci adıma geçiyorsunuz. Bu ekranda karşımıza dünya üzerine seçenekler çıkıyor. Bu kısımdan kendi dünyamızı oluşturabilir, oluşturduğumuz bu dünyaya isim verebilir ve daha sonra oyundan çıktığımızda tekrar girerek kaldığımız yerden devam edebiliriz. Kaldığımız yerden devam etmek için "Select a world to load" kısmından oluşturduğumuz dünyayı yeterli olacaktır.

Hemen alt kısımda yer alan "Create" kısmına girerek numara belirliyoruz ve oyunun modunu seçiyoruz. 2 mod yer alıyor. "Hayatta Kalma (Survival)" ve "Yaratıcılık (Creative)" modlarından istediğinizi seçebilirsiniz. Oyunların isimlerinden nasıl bir içeriğe sahip olduğunu az çok anladığınızı sanıyorum. O yüzden detaylara girmiyorum. Mod seçiminden sonra oyuna başlıyorsunuz.

"Survival" modunda oyuna başladığınızı varsayalım. Oyuna başladığınızda hayatta kalmak için çaba göstereceksiniz. Bunun için ilk etapta bulunduğunuz yeri iyicene dolaşmanız gerekiyor. Öyle ki sizden başka canlılarda o bölümde olabiliyor.

Kırdığınız her kutu malzeme olarak alt kısımda beliriyor. Bunları daha sonra inşa etmek için kullanabiliyorsunuz. Eğer hiç kutu kırmazsanız inşa edemezsiniz. Kutuları kırmak için "mouse ile sağ tık" yapmanız yeterli oluyor. Eğer kutu inşa etmek istiyorsanız, "Shift + Sağ tık" yapmanız gerekiyor. Sadece küpler için geçerli değil. Herşey için bu geçerlidir. En azından survival modunda böyle diyebiliriz.

Eğer ben hiç uğraşmak istemiyorum, sınırsız olarak küp kırmak, inşa etmek istiyorum diyorsanız, 3D olarak oynayabileceğiniz oyuna minecraft oyna sayfasından ulaşabileceğinizi belirtmek isterim.

Mine blocks oyunu ile ilgili takıldığınız noktalar var ise konu altından yorumunuzu belirtebilirsiniz.

Yorumlar

Beceri Oyunları

Etiketler