Minecraft 3D Oyna

Oyun Hangi Tuşlarla Oynanır

fare Sol Tık: Küpleri Kır - Sağ Tık: İnşa Et
oklar Yön Tuşları
wasd Yön Tuşları
bosluk Zıpla
E Küp Menüsü

Minecraft 3D Nasıl Oynanır

Minecraft oyununa başladığınızda gökten aşağıya doğru iniyorsunuz. Arada bir mesafe oluyor. O mesafade klavyenin yön tuşlarını kullanarak gitmek istediğiniz yere birazda olsa yakınlaşabiliyorsunuz. Yukarıdan aşağıya doğru inerken kendi dünyanızı görmek ise insana ayrı bir zevk veriyor. İstediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz, yapılar oluşturabileceğiniz, kırıp dökebileceğiniz desenli küplerden oluşan bu minecraft dünyasına hoşgeldiniz. 

İlk işimiz sizlere oyunda neler yapabileceğinizi anlatmak. Ekranın ortasında olan "+" işaretini görüyorsunuz. Bu "+" işareti her bir küpün üzerine geldiğinde o küpü nişan alıyor. Nişan aldığınız küpü kırmak için "fare ile sol tık" yapabilirsiniz. Bu şekilde gördüğünüz yeşilliği, ağaçları, betonları, kısaca her şeyi kırabilirsiniz. 

Tek birşey hariç, suya müdahale edemezsiniz. Siz çevresi sularla kaplı adadasınız. Adada bulunan herşeyi en ufak noktasına kadar kırarsanız su altında kalırsanız, tabii bu çok fazla zaman alır. Denemenizi tavsiye etmeyiz :) Yapıcı olmak daha eğlenceli olacaktır. 

"Fare ile sağ tık" yaptığınızda ilk etapta işe yaramadığını görüyorsunuz. Normalde "sağ tık" yaparsanız yeni bir minecraft küpü inşa edersiniz. İnşa edeceğiniz küp seçili olmadığından dolayı maalesef inşa edemiyorsunuz. Bu durumda "E" tuşuna basarak küp menüsüne ulaşıyorsunuz. Burada birbirinden farklı desenler, modeller yer alıyor. Herhangi bir tanesini seçtikten sonra tekrar "E" tuşuna basmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra "fare ile sağ tık" yaparsanız yeni küpler oluştuğunu fark edeceksiniz. Bu şekilde istediğiniz herşeye, istediğiniz herşeyi inşa edebilirsiniz. Oyunun gerçek versiyonunda bu şekilde başlıyorsunuz. Bir süre sonra artık yetmiyor ve farklı modlar kurarak oyuna devam ediyorsunuz. Sizin için eklediğimiz bu oyun, yeni minecraft oyna'yanlar için gerçeğinden bile daha eğlencelidir. İlerleyen etaplarda oyunu iyicene anladığınızda, artık bu özelliklere doyduğunuzda sizde gerçeğini satın alarak oyunu oynayabilirsiniz. 

Gerçek minecraft oynamak için ilk işiniz minecraft.net sitesine girerek bilgisayarınıza minecraft indir'mektir. Ardından eğer online olarak oynamak istiyorsanız, minecraft server'larına bakabilir, ona göre oynamaya başlayabilirsiniz. Online, offline her iki şekilde crafting, skin gibi detaylara bakmanız oyunu daha eğlenceli kılacaktır. 

Eğer bilgisayarınızdan offline olarak minecraft oyna'mak istiyorsanız, internet üzerinde özellikle yabancı minecraft sitelerinde çeşitli modlar yer alıyor. Bu modları kurarak oyunu daha gelişmiş hale getirebilir. Zamanınızı daha keyifli geçirebilirsiniz.

Şimdilik bilgisayarınıza indirmeden minecraft oynamak istiyorum diyorsanız, sizin için eklediğimiz bu oyunu ücretsiz, bedava olarak bilgisayarınıza indirmeden oynayabilirsiniz. Unutmadan facebook'tan minecraft oynama şansınız maalesef yoktur. Ayrıca oyunda skor kısmıda bulunmuyor. Size en iyi oyunu sunduğumuzu düşünerek, oyun ile ilgili düşüncelerinizi bekleriz. Oyunun yeni versiyonları çıktığında 3,4,5,6,7 olarak sizlerle paylaşacağız. Ayrıca unutmadan, oyunu tam ekran olarak oynayabilirsiniz.

Teşekkürler.

Yorumlar

Beceri Oyunları

Etiketler